Jdi na obsah Jdi na menu
 


nějáké věcičky ještě ohledně hip hop dance

1. 7. 2007

Street dance zahrnuje všechny "pouliční tance", ve kterých si nachází stále větší oblibu mladá generace.
Mezi taneční techniky a styly, které lze do Street dance zařadit patří Hip Hop, RnB, New style, Old style, Free style, Hype, Krumpin´, Funky, Lockin´, Poppin´, Boogaloo, Electric boogie,Break dance
Všechny tyto tance jsou neoddělitelně spjaty s konkrétním hudbou a životním stylem

.

HOUSE DANCE

Kolem roku 1992 se začala rozvíjet další forma pouličního tancování street dance - House dance. Videklip "Gypsy woman" od Crystal Waters je považován za první impuls nástupu housových tanečníků.

Jeden z nejlepších tanečníků byl Ejoe Willson z New Yorku. Zatímco hip hop spíše poslouchala afroamerická populace, house music byla pro všechny. Vznikla spousta klubů. Hispánci, kteří tancovali salsu a milenge, Afričané, Brazilci, kteří provozovali capoeiru, b-boys, jazz dancers, stepaři, ti všichni stáli u zrodu house dance v New Yorku. Narozdíl od hip hopových tanečníků, kteří spíše využívají beatu a zaměřují se spíše na práci nohou, house dancers více používají pohyb horní části těla, který je determinován hudbou a je volnější. Nejpopulárnější housové kluby v New Yorku jsou Sound Factory Bar a Wednesday.

House dance na rozdíl od poppinu, lockinu a b-boyingu nelze jednoznačně determinovat. Vyvíjí se v klubech ze dne na den, vychází z kreativity a stylu jednotlivých tanečníků.

. ObrazekObrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář